O NÁS

Kdy a jak vznikla naše chovatelská stanice?
 
      Naše chovatelská stanice vznikla po krátké době, co jsem uviděla prvního ruského kocoura. Do té doby jsem žila v domnění, že modré kočky jsou jen Britské kočky. Sháněla jsem si kočičku svých snů a náhodou jsem objevila tuto rasu. Byl to první impuls pro založení chovu ruských modrých koček. Za sebe můžu říct, že oblíbit si kočky této rasy není velký problém. U mne to byla otázka jedné návštěvy. A i nyní zjišťuji, že mí přátelé a známí si naše kočičky zamilují tak rychle, jako tehdy já.
  
      Prvního kocoura Wiktora jsme si dovezli z Brna, z chovatelské stanice Z Kamínků.  Velmi rychle se u nás zabydlel. Hned po prvním týdnu jsem dala paní Koplíkové za pravdu. Ruské kočky jsou opravdu velmi hravé a mají tzv. psí povahu - přilnou na majitele, a protože doma už dvě domácí kočky máme, mohla jsem jejich povahu srovnávat. Po několika neúspěšných pokusech, pořídit si další kočičku se nám povedlo zkontaktovat s chovnou stanicí Nashy Adriens. Čekala tam na nás nádherná kočička jménem Bailey. Hned na první výstavě nám předvedla svůj šarm. Při posuzování se šla pomazlit přímo s posuzovatelem. Stáli jsme a koukali, jak mile se dovede chovat i v jiném prostředí. Je to okouzlující slečna se svým šarmem. Další kočičky nám bylo doporučeno hledat v zahraničí. Hledala jsem v Německu, Rakousku, ale zvítězilo Polsko, chovatelská stanice Mój Kot. Povedlo se nám tam objevit kočičku s velmi vzácným rodokmenem. Otec kočičky je kocour z Ruska a kočička? Nádherná, asi se opakuji, ale opravdu jsme se snažili vybrat, kočičku, která by vyhovovala standardu ruské kočky a její zelené kukadla a již ve třech měsících srst bez jediného proužku se nedala přehlédnout. Chtěla bych poděkovat majitelům chovatelských stanic za kocourka a kočičky. Dělají nám moc velkou radost.
  
 Členové naší rodiny.
  
      Mnohé by možná zajímalo, v jakém prostředí naše kočky vyrůstají. Náš první kocour k nám přišel z útulku. Jmenuje se Murik. V té době jsem hledala domácího mazlíčka, byl nám nabídnut, pro jeho velmi přítulnou povahu. K němu přibyla britská kočka Charlinka. Je to vynikající lovec, mazlík a s Murikem velký kamarád. No, a abych nezůstala jen u koček, v domě s námi bydlí psí fenka Jessica. Ta k nám přišla ve svých třinácti letech. Říkáme ji teta koček, protože si s nimi velmi dobře rozumí. Dalšího pejska máme na zahradě, je to psí fenka Sany, Německý ovčák. Ani ona nemá s kočkami žádné problémy. A proto můžu říct, že námi odchovaná zvířata, jsou velmi přítulná, nebojácná, asociovaná a zdravá. To je věc, na kterou klademe hlavní důraz. Pravidelné očkování, kvalitní jídlo a procházky na čerstvém vzduchu.
 
Co je cílem naší chovatelské stanice?
  
      Vychovávat zvířata, tak, aby dělali radost nejenom nám, ale i svým budoucím majitelům. Vycházíme ze zkušeností, které jsme získali za celou dobu péče i o ostatní domácí zvířata.